Resultats cap de setmana (18/19-05-2013)

Resultats cap de setmana (18/19-05-2013)

El passat cap de setmana (18-19 de Maig) es van disputar arreu del territori català diversos controls de pista al Aire Lliure per a totes les categories, a més de la cursa de Can Mercader, prova de 10km en ruta de perfil pla i bon ambient competitiu.

 

El Club Atletisme Olesa va estar representant per gran quantitat d’atletes i runners amb diverses marques personals i bons resultats en general. El resultats de les diferents proves són els següents:

 

Control  Benjamí-Aleví-Infantil: CORNELLÀ, 18-05-2013

 

60m.ll Benjamí masculí:

MANUEL RODRIGUEZ BERNARDO 13″3 – 6é 1a sèrie.

60m.ll Benjamí femení:

CLARA SOBERBIO CASAS 10″6 – 3era 2a sèrie.

SILVIA GONZALEZ ARANDA 12″8 – 6ena 2a sèrie.

NISRIN ATIENZA MOLINA 12″6 – 6ena 3era sèrie.

 

1000m.ll Benjamí femení:

CLARA SOBERBIO CASAS 4’15″6 – 5ena 1a sèrie.

Salt de llargada benjamí femení:

NISRIN ATIENZA MOLINA – 1,63m 44ena classificada.

 

60m.ll Aleví masculí:

DAVID BAUTISTA GAMARRO 10″1 – 5è 8ena sèrie.

IAN CANALS CUADRADO 10″0 – 4rt 9ena sèrie.

 

Salt de llargada Aleví masculí:

IAN CANALS CUADRADO – 3,20m 26è classificat.

DAVID BAUTISTA GAMARRO- 2,63m 45è classificat.

 

Llançament de pes Aleví femení:

CLAUDIA FERNANDEZ DUARTE – 4,15m 32ena classificada.

 

Control  Benjamí-Aleví-Infantil: IGUALADA, 18-05-2013

Llançament de disc Aleví femení

ÈRICA GALAN 9,52m – 3era classificada.

2000m marxa Aleví femení

ÈRICA GALAN 14’14″8 – 5ena classificada.

 

Control Cadet-Juvenil-Junior: TARRAGONA, 18-05-2013

1500m.ll. Juvenil Femení:

Vicente Solsona, Nuria: 6ª classificada amb 6’50″3.

 

Llançament de Disc Juvenil Femení:

Morraja Mostazo, Adriana: 9ª classificada amb 22,59m, el que suposa una nova MMP.

 

3000m.obstácles Junior Masculí:

Gracián Mas, Roger: Va haver d’abandonar en patir una lesió al bessó per culpa d’una ria a mig omplir.

 

Control Social CAG: GRANOLLERS, 19-05-2013

600m.ll Infantil masculí:

Pau Llordella Pinedo 1,49,3 – 1er 2a sèrie.

Guillem Sanahuja Cobacho 2,00,7 – 4rt 2a sèrie.

 

600m.ll Infantil femení:

Aina Cerdeira Casals 1,57,9 – 10ena classificada.

Olga Morraja Mostazo 1,59,5 – 12ena classificada.

 

3000m.ll. Absolut Femení:

Cristina Rebull Santos: 21ª classificada amb 12,29,9.

Mª Mercè Luque Marti: 22ª classificada amb 12,39,9; el que suposa una nova MMP.

 

800m.ll. Absolut Femení:

Ona Llordella Pinedo: 3ª classificada a la 2ª sèrie amb 2,45,5.

 

800m.ll. Absolut Masculí:

Daniel Sanchez Espinosa: 2º classificat a la 3ª sèrie amb 2,13,1; el que suposa una nova MMP.

Marc Soriano Amores: 5º classificat a la 3ª sèrie amb 2,20,9.

 

Cursa de Can Mercader Almeda (10km), 19-05-2013

Destacar la 2ª posició a la General Femenina per a Sara Prescolí (a més a més d’assolir MMP) i la 5ª posició a la General Femenina y 2ª de Categoria per a Mireia Cano assolint també MMP a la distància.

Els resultats complets són els següents:

00047 David Francisco   Castro C.A. OLESA 00:37:49
00072 Sara Prescoli   Pacheco C.A. OLESA 00:39:26
00168 Mireia Cano Nieto C.A. OLESA 00:42:25
00180 Isaac Hernández   Rubio C.A. OLESA 00:43:12

 

Moltes felicitats a tots i totes per els bons resultats aconseguits.!

Leave a Reply

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *