Olga Morraja assoleix la marca mínima pel pròxim Campionat d’Espanya Cadet

Aquest cap de setmana l’activitat del Club Atletisme Olesa s’ha centrat en els diferents Campionats de Catalunya de Pista al Aire Lliure per atletes Cadets i Veterans.

Dissabte dia 7 de Juny es va disputar a l’Estadi de “la Bòbila” de Gavà la jornada prèvia del Campionat de Catalunya Cadet en Pista al Aire Lliure.

Per part del Club Atletisme Olesa van participar en Victor Rodríguez, l’Olga Morraja i en Niki Del Castillo.

Els resultats dels nostres representants van ser els següents:

 

Olga Morraja Mostazo: 1a classificada a la prova de Llançament de Disc amb 34,00m, el que suposa una nova MMP, classificació directa per a la final de la setmana vinent i marca mínima per a participar al proper Campionat d’Espanya Cadet, a disputar a Huelva el cap de setmana del 28 i 29 de Juny. A més a més, l’Olga va participar a la prova de 100m.t. assolint la 4a posició a la segona semifinal amb un temps de 17”93, el que també li dona accés a la final de la setmana vinent.

Victor Rodríguez Matute: 5è classificat a la 2a semifinal dels 1000m.ll. amb una marca de 3’13”9

Nicolás Del Castillo Luque: 12è classificat a la prova de Salt amb Perxa amb una marca de 2,80m, marca que li dona la última plaça d’accés a la final de la setmana vinent.

 

Ahir Diumenge dia 8 de Juny s’ha disputat a les pistes d’Atletisme de Mollet del Vallès el Campionat de Catalunya de pista al Aire Lliure per atletes Veterans.

Per part del Club Atletisme Olesa van participar en Mercedes Luque, David Francisco, Sara Prescolí, Aurora Sánchez i Cristina Rebull.

Els resultats dels nostres representants van ser els següents:

Mercedes Luque Martín: Campiona de Catalunya de 3000m.ll. de la categoria W-50 amb una marca de 12’58”80.

Sara Prescolí Pacheco: Sots-Campiona de Catalunya de 5000m.ll. de la categoria W-35 amb una marca de 19’41”30, el que suposa una nova MMP.

Aurora Sánchez Zafra: 5a classificada als 5000m.ll. de la categoria W-45 amb un temps de 22’46”74, en el que suposava el seu debut en una prova de pista al Aire Lliure.

Cristina Rebull Santos també va participar a la prova de 5000m.ll. on malauradament va haver d’abandonar en no sentir-se en bones condicions. De ben segur que en pròximes competicions podrà treure el millor d’ella mateixa.

 

Moltes felicitats a tots pels magnífics resultats aconseguits.

Dani Sánchez 2n als 5km d’Igualada i Llordella i Cerdeira classificats per la Final de l’Autonòmic Infantil de pista al Aire Lliure

 

Aquest cap de setmana l’activitat del Club Atletisme Olesa s’ha centrat en la cursa de 5km Igualada Urban Running Night Show 2014 i el Campionat de Catalunya Infantil al Aire Lliure (Jornada Prèvia).

Dissabte dia 31 de Maig es va disputar pels carrers d’Igualada la ja esmentada Igualada Urban Running Night Show 2014.

Per part del Club Atletisme Olesa la participació va ser per a en Daniel Sánchez Espinosa i l’Alba Soler.

 

De tots dos cal destacar l’actuació d’en Dani, el qual va assolir de forma brillant la segona posició a la Classificació General de la cursa de 5km. Després de comandar la prova durant la majoria del recorregut en Dani va cedir la victòria a la recta final, realitzant un excel·lent temps de 15’50” a només 1 segon el primer classificat.

 

Avui Diumenge dia 1 de Juliol s’ha disputat a l’estadi de “la Bòbila” de Gavà el Campionat de Catalunya Infantil al Aire Lliure (Jornada Prèvia). Per part del Club Atletisme Olesa han pres part a la competició en Pau Llordella i l’Aina Cerdeira, tots dos a la prova de 1000m.obstàcles.

El primer en saltar al sintètic ha estat en Pau. Després de realitzar una sortida discreta en Pau ha anat guanyant posicions fins assolir una brillant 5a posició amb una marca de 3’19”, el que li dona l’accés a la Jornada Final del Campionat.

Posteriorment ha estat el torn de l’Aina.

L’Aina ha sortit decidida a realitzar una bona cursa. Corrent a ritme tal i com a ella la caracteritza ha finalitzat la prova amb una magnífica recta final, demostrant el seu nivell tècnic a l’obstacle que li ha possibilitat guanyar una posició i finalitzar en una excel·lent 8a posició amb un temps de 3’36”, el que també li dona l’accés a la Jornada Final.

 

Moltes felicitats a tots i totes per aquests magnífics resultats.

 

Bons resultats dels atletes del CAO a les diferents competicions del cap de setmana

 

El passat cap de setmana l’activitat del Club Atletisme Olesa va centrar-se prioritàriament en les proves de pista al Aire Lliure, a més de la participació d’alguns dels nostres runners en la ja tradicional Cursa de Can Mercader-Almeda.

Dissabte dia 17 de Maig, en jornada de matí, es va disputar a les pistes d’Atletisme del Complex Esportiu Sagnier, al Prat de Llobregat, el X Open Prevent.

 

 

Per part del Club Atletisme Olesa van participar en Dani Sánchez, en Roger Gracián, l’Ainhoa Rubia, l’Andrea Abalos, l’Aida Fernández, l’Alba Fernández, l’Adriana Morraja, la Mónica Lobo, l’Ona Llordella, l’Andrea Motos, en Mateo Sanclemente i la Sandra Escobar.

Els resultats van ser els següents:

Daniel Sánchez Espinosa1r classificat 5000m.ll. amb una marca de 16’21”21, el que suposa una nova MMP a la prova.

Roger Gracián Mas4t classificat a la 1a sèrie dels 100m.ll. amb una marca de 12”56 (-0,6), el que suposa una nova MMP a la prova i 3r classificat a la 2a sèrie dels 400m.ll. amb una marca de 56”57 el que suposa una nova MMT a la prova.

Andrea Ábalos Rubio1a classificada a la 1a sèrie dels 100m.ll. amb una marca de 13”83 (-3,6), el que suposa una MMT a la prova.

Ainhoa Rubia Alarcón2a classificada a la 1a sèrie dels 100m.ll. amb una marca de 14”63 (-3,6), el que suposa una MMT a la prova.

Aida Fernández Cañizares4a classificada a la 1a sèrie dels 100m.ll. amb una marca de 16”94 (-3,6), el que suposa una MMT a la prova.

Mónica Lobo Romacho3a classificada a la 2a sèrie dels 100m.ll. amb una marca de 14”43 (-0,9), el que suposa una MMP a la prova.

Adriana Morraja Mostazo4a classificada a la 3a sèrie dels 100m.ll. amb una marca de 14”31 (-1,0), el que suposa una MMT a la prova.

Alba Fernández Cañizares6a classificada a la 1a sèrie dels 100m.ll. amb una marca de 16”53 (-1,0), el que suposa una MMT a la prova.

Mateo Sanclemente Crespo7è classificat als 1500m.ll. amb una marca de 5’34”43, en el que suposava el seu debut a la prova.

Andrea Motos Piquer:  3a classificada als 1500m.ll. amb una marca de 5’47”79, en el que suposava el seu debut a la prova.

Ona Llordella Pinedo5a classificada a la 1a sèrie dels 200m.ll. amb una marca de 28”98 (-4,7), el que suposa una MMT a la prova.

Sandra Escobar Batalla8a classificada a la 1a sèrie dels 200m.ll. amb una marca de 35”61 (-4,7), en el que suposava el seu debut a la prova.

 

Dissabte dia 17 de Maig, en jornada de tarda, es va disputar a l’estadi municipal de Cornellà de Llobregat la 4a jornada del Control Cadet-Juvenil-Junior.

Per part del Club Atletisme Olesa van participar l’Olga Morraja, en Víctor Rodríguez, l’Aina Pascual, l’Alexandra Valls i l’Esteve Figueiras.

Els resultats van ser els següents:

Olga Morraja Mostazo4a classificada al Llançament de Disc amb una marca de 30,80m, el que suposa una nova MMP a la prova.

Víctor Rodríguez Matute: 12è classificat als 1000m.ll. amb una marca de 3’11”22, el que suposa una nova MMP a la distància.

Aina Pascual Niubò: 11a classificada als 1000m.ll. amb una marca de 3’37”95, en el que suposava el seu debut en aquesta distància.

Alexandra Valls Heras: 13a classificada als 1000m.ll. amb una marca de 3’42”35 en el que suposava el seu debut en una competició federada.

Esteve Figueiras González: 10è classificat a la prova de Salt de Llargada amb una marca de 4,93m, en el que suposava el seu debut en una competició federada.

 

Diumenge dia 18 de Maig es va disputar pels carrers de Cornellà de Llobregat la XI Cursa Popular de Can Mercader-Almeda sobre distàncies de 5 i 10km.

El Club Atletisme Olesa va tenir una molt bona representació destacant la 2a posició a la Classificació General Femenina de la cursa de 5km per Sara Prescolí Pacheco, en el que suposava el seu retorn a la competició després de 3 mesos fora de les curses per una inoportuna lesió, 2a posició també per Cristina Rebull Santos a la categoria Vt1 de la cursa de 5km i 2a posició per Mercedes Luque Martín a la categoria Vt2 de la cursa de 10km.

A continuació es detallen els resultats assolits per els nostres runners:

 

XI Cursa Popular Can Mercader-Almeda 5km

 

26 Sara Prescoli Pacheco C.A. OLESA 00:18:55
32 Tomeu Gomila C.A. OLESA 00:19:14
61 Cristina Rebull Santos C.A. OLESA 00:21:59

 

 

XI Cursa Popular Can Mercader-Almeda 10km

 

45 David Francisco Castro C.A. OLESA 00:36:24
186 Francisco Fernandez Garzón C.A. OLESA 00:41:36
289 Aurora Sánchez Zafra C.A. OLESA 00:44:34
417 Mercedes Luque Martin C.A. OLESA 00:47:51

 

També Diumenge dia 18 de Maig, en jornada de matí, es va disputar a les pistes d’Atletisme del Complex Esportiu Sagnier, al Prat de Llobregat, la 5a jornada del Control Cadet-Juvenil-Junior.

Per part del Club Atletisme Olesa van participar l’Olga Morraja, en Niki Del Castillo i la Carla García.

Els resultats van ser els següents:

Niki Del Castillo Luque4a classificat al Salt amb Perxa amb una marca de 2,85m.

Olga Morraja Mostazo2a classificada al Llançament de Pes amb una marca de 9,18m i 5a classificada a la 1a sèrie dels 100m.t. amb una marca de 17,75, el que suposa una nova MMP a la prova.

Carla García Sánchez4a classificada a la 2a sèrie dels 100m.t. amb una marca de 21,72, en el que suposava el seu debut a la prova.

 

Moltes felicitats a tots per els bons resultats aconseguits!

El Club Atletisme Olesa i la A.Multiesports DIMA acorden l’ús del menjador per la EE2014.

El Club Atletisme Olesa i la A.Multiesports DIMA han arribat a un acord de col·laboració durant el transcurs de la EE2014.

L’acord consisteix en la possibilitat d’utilització del servei de menjador proporcionat per A.Multiesports DIMA (a través de l’empresa Plats Cuinats Miquel) per als alumnes participants a la EE2014.

D’aquesta forma la EE2014 pot oferir un servei de menjador de qualitat en horari de 13:00 a 15:00 i el Casal d’Estiu organitzat per la A.Multiesports DIMA pot optimitzar la participació i utilització del seu servei.

 

Tots els alumnes que optin per aquesta opció seran acompanyats a les instal·lacions de l’Escola Josep Ferrà (en autobús fins la plaça del Oli i caminant fins l’Escola) on part del nostre monitoratge s’incorporarà a la gestió del menjador (sempre que la demanda d’usuaris ho requereixi).

La recollida dels alumnes amb servei de menjador passarà a efectuar-se a l’Escola Josep Ferrà a les 15:00.

El Club Atletisme Olesa ha estat escollit com a organitzador del Casal Esportiu d’Estiu per l’Ajuntament d’Olesa de Montserrat

El Club Atletisme Olesa ha estat la entitat escollida com a organitzadora oficial del Casal Esportiu d’Estiu per l’Ajuntament d’Olesa de Montserrat.

 

Després de presentar el nostre projecte en els terminis establerts i de que fos valorat conjuntament amb la resta d’entitats participants en el concurs públic, el projecte del CAO va ser el que va obtenir una major puntuació (117 punts contra 96 punts de l’altre entitat aspirant a la organització), fet que va significar l’adjudicació per part de l’Ajuntament de la organització del Casal.

 

Aquesta adjudicació deixa constància de que el Casal Esportiu d’Estiu organitzat per el CAO serà l’únic Casal designat directament per l’Ajuntament d’Olesa de Montserrat.

Adjuntem la carta d’adjudicació del Casal enviada per l’Ajuntament a la nostra entitat:

Adjudicació Casal Esportiu d’Estiu 2014

 

 

Aquesta és una magnífica noticia per la nostra entitat, que recupera un esdeveniment d’èxit rotund durant l’Estiu de 2012 i que de ben segur tornarà a oferir pràctiques de qualitat, professionals qualificats i un munt de sorpreses que anirem mostrant en els pròxims dies.

 

El nom del Casal serà ESCOLA ESPORTIVA 2014.

 

Podeu consultar tota la informació corresponent al Casal a la pestanya EE2014 d’aquesta mateixa web i al grup de facebook: https://www.facebook.com/escolaesportiva2014.

 

 

XXXIV Trofeu Pratenc i Campionat de Catalunya de 5km en Ruta

 

Durant els últims dies l’activitat atlètica del Club Atletisme Olesa s’ha centrat en les proves de pista per atletes de promoció i la ruta.

 

El passat Dijous dia 1 de Maig es va disputar a les pistes d’atletisme del Complex Esportiu Sagnier (Prat de Llobregat) la XXXIV edició del Trofeu Pratenc, un clàssic entre els trofeus de promoció al nostre territori.

 

Enguany, per part del Club Atletisme Olesa han participat en Pau Fernández, en Pau Llordella, la Clara Soberbio, la Lucia Cáliz, l’Aina Cerdeira, la Claudia Fernández, la Nisrin Atienza i la Bruna Soberbio. Els resultats de tots ells han estat els següents:

 

Pau Fernández Duarte: 8è a la segona sèrie dels 1000m.ll. BM amb un temps de 4’32”42.

Pau Llordella Pinedo: 4t a la segona sèrie dels 1000m.ll. IM amb un temps de 3’13”42.

Clara Soberbio Cases: 7a a la segona sèrie dels 600m.ll. AF amb un temps de 2’18”74.

Lucia Cáliz Gea: 9a a la segona sèrie dels 600m.ll. AF amb un temps de 2’36”76.

Aina Cerdeira i Casals: 3a a la segona sèrie dels 1000m.ll. IF amb un temps de 3’34”05.

Claudia Fernández Duarte: 9a al Llançament de Disc IF amb una marca de 12,63m.

Nisrin Atienza Molina: 12a classificada al Llançament de Pilota AF amb una marca de 9,36m.

Bruna Soberbio Cases: 4a classificada al Llançament de Pilota BF amb una marca de 4,46m.

 

Avui Diumenge dia 4 de Maig s’ha disputat per la Rambla de Terrassa i els seus voltants el Campionat de Catalunya de 5 Km en Ruta (2a Cursa California Sports).

Un nombrós grup d’atletes del CAO han pres part a la prova tot assolint els següents resultats:

 

00018 Daniel Sánchez Espinosa C.A. OLESA 00:16:48
00030 Juan Carlos Galán Miró C.A. OLESA 00:17:20
00059 Roger Gracián Mas C.A. OLESA 00:18:13
00070 David Francisco Castro C.A. OLESA 00:18:37
00105 Eduardo Alarcón Fernandez C.A. OLESA 00:19:48
00159 Francisco Fernandez Garzón C.A. OLESA 00:20:58
00170 Isaac Hernández Rubio C.A. OLESA 00:21:02
00248 Cristina Rebull Santos C.A. OLESA 00:22:48
00284 Andrea Motos Piquer C.A. OLESA 00:23:49

 

Moltes felicitats a tots per els bons resultats aconseguits!

 

Campionat de Catalunya de Relleus + Proves de Control en Pista + Curses de Ruta

 

El passat cap de setmana els atletes i runners del CAO van participar en diverses proves de pista al Aire Lliure i Ruta obtenint bons resultats.

 

Dissabte dia 26 d’Abril, a Mataró, es va disputar el Campionat de Catalunya de Relleus Aleví-Infantil-Cadet (Jornada prèvia) amb representació de dos equips Cadet Femení per les proves de 4×100 i 4x300m.

 

El quartet format per Paula Valle, Ainhoa Rubia, Alba Fernández y Olga Morraja va obtenir una brillant 38a posició a la prova de 4x100m, realitzant una magnífica competició amb bones entregues i curses de bon nivell.

Per la seva banda el quartet format per Aida Fernández, Olga Morraja, Aina Pascual i Mónica Lobo va realitzar una excel·lent cursa de 4x300m, assolint la 30a posició amb un temps de 3’26″2 molt lluitat per totes les integrants de l’equip.

 

El mateix dia, a St Celoni, es va disputar el 3r Míting d’integració del Baix Montseny on el club va comptar amb la participació de dos migfondistes amb els següents resultats:

 

Víctor José Rodríguez Matute: 1r classificat a la prova de 1000m.ll. amb una marca de 3’14″1, el que suposa una nova MMP a la prova amb una rebaixa de 36″ al seu anterior registre personal.

Juan Carlos Galán Miró: 5è classificat a la prova de 800m.ll. amb una marca de 2’12″4 en el seu retorn al sintètic en aquesta temporada.

 

 

També Dissabte, però en jornada de tarda, es va disputar pels carrers de l’Hospitalet de Llobregat la  5a Cursa Nocturna de L’Hospitalet amb dues proves per realitzar, sobre 5 o 10km.

 

Per part del club vam tenir representació a les dues proves. Els resultats van ser els següents:

Cursa de 5km:

00008 Albert Viñau Muñoz  C.A. OLESA 00:16:40
01360 Alba Soler Mampel  C.A. OLESA 00:35:24

Cursa de 10km

02189 Teima Mazarías Murillo  C.A. OLESA 00:58:59

 

Diumenge dia 27 d’Abril, al Circuit de Montmeló, es va disputar la Mulla’t i Corre sobre 5 i 10km. Per part del Club vam tenir representació a les dues curses, amb la excel·lent 3a posició d’en David Francisco Castro a la cursa de 5km com a resultat més destacat. Els resultats complets van ser els següents:

 

Cursa de 5km:

00003 David Francisco Castro C.A. OLESA 00:18:31

 

Cursa de 10km:

00080 Isaac Hernandez Rubio C.A. OLESA 00:44:16
00091 Miquel Puig Belmonte C.A. OLESA 00:44:28

 

Per últim, també Diumenge es va disputar la 8a Jornada del Control Benjamí-Aleví-Infantil amb representació de diversos atletes del club. Els resultats complets d’aquest control seran publicats al Facebook del club un cop es publiquin a www.fcatletisme.cat.

 

Moltes felicitats a tots per els bons resultats aconseguits!

 

 

 

 

Els runners del Club Atletisme Olesa participen a la 24a Cursa de Fons de Canovelles

El passat Dilluns 21 d’Abril un nombrós grup de runners del Club Atletisme Olesa van disputar la 24a Cursa de Fons de Canovelles, sobre una distància de 15 km, en un exigent circuit que combinava asfalt i muntanya.

 

Com a resultats més destacats cal assenyalar la 13a posició a la classificació general (1r sènior) d’en Daniel Sánchez Espinosa o la 21a posició d’en Óscar Barea Sánchez.

 

 

Els resultats complets dels nostres runners són els següents:

 

00013

Daniel

Sánchez Espinosa

C.A. OLESA

00:54:27

00021

Oscar

Barea Sánchez

C.A. OLESA

00:56:07

00035

Juan Carlos

Galán Miró

C.A. OLESA

00:57:31

00115

Pol

Moran

C.A. OLESA

01:03:36

00116

Fernando

Fernandez Rodriguez

C.A. OLESA

01:03:45

00118

Marc

Reyes Camps

C.A. OLESA

01:03:55

00146

Marc

Barranco Pons

C.A. OLESA

01:05:29

00157

Albert

Collado Volta

C.A. OLESA

01:06:02

00247

Marc

Soriano Amores

C.A. OLESA

01:10:35

00274

Antonio

Alarcon Toledo

C.A. OLESA

01:11:27

00420

Mercedes

Luque Martin

C.A. OLESA

01:16:54

00498

Albert

Solsona Aparici

C.A. OLESA

01:21:50

 

 

 

Debut de l’Escola del Club Atletisme Olesa a la temporada al Aire Lliure 2014

El passat cap de setmana el Club Atletisme Olesa va estar molt ben representat als diferents controls de pista al Aire Lliure disputats arreu del territori Català. A més a més també vam tenir representació en dues curses de ruta (Els 10 de la Llagosta i la Cursa Barcelonista 10km Sant Joan de Vilatorrada).

Dissabte dia 5 d’Abril es va disputar a les pistes d’Atletisme de Mataró la 6a Jornada del Control Benjamí-Aleví-Infantil. El Club Atletisme Olesa va estar representat per tres atletes, la Clara Soberbio, la Oihanne Montoya i la Claudia Fernández.

 

Els resultats van ser els següents:

Clara Soberbio Cases, 18a a la 1a sèrie dels 2000m.ll. AF amb una marca de 8’41”3, el que suposa una nova MMP a la distància.

Clara Soberbio Cases, 6a a la 2a sèrie dels 60m.t. AF amb una marca de 13”5, el que suposa una nova MMP a la distància.

Oihanne Montoya Suàrez, 2a a la 3a sèrie dels 220m.t. IF amb una marca de 39”1, en el que suposava el seu debut a la distància.

Oihanne Montoya Suàrez, 17a a la prova de Salt d’Alçada IF amb una marca de 1,15m.

Claudia Fernández Duarte va participar a la prova de Salt d’Alçada intentant franquejar l’alçada de 1,15m.

 

El mateix dia però en jornada de tarda es va disputar a les pistes d’Atletisme del Complex Esportiu Sagnier (el Prat de Llobregat) la 1a Jornada, Control Cadet-Juvenil-Junior.

Per part del Club Atletisme Olesa van participar sis atletes, en Francisco Carvalho, en Edson Alanis, en Niki Del Castillo, la Mónica Lobo, l’Olga Morraja i l’Ainhoa Rubia.

 

Els resultats van ser els següents:

Francisco Carvalho Andrade, 5è a la 4a sèrie dels 200m.ll. JvM amb una marca de 25”96 (-3,6) en el que suposava el seu debut a la distància.

Edson Alanis Amado, 7è a la 4a sèrie dels 200m.ll. JvM amb una marca de 27”29 (-3,6) el que suposa una nova MMP a la distància.

Nicolás Del Castillo Luque, 3r a la prova de Salt amb Perxa CM amb una marca de 3,00m.

Olga Morraja Mostazo, 2a a la prova de llançament de pes CF amb una marca de 9,75m, el que suposa una nova MMP a la prova.

Mónica Lobo Romacho, 3a a la 5a sèrie dels 300m.ll. CF amb una marca de 49”40, el que suposa una nova MMP a la distància.

Ainhoa Rubia Alarcón, 6a a la 5a sèrie dels 300m.ll. CF amb una marca de 52”25, el que suposa una nova MMP a la distància.

Olga Morraja Mostazo, 2a a la 1a sèrie dels 100m.t. CF amb una marca de 17”52 en el que suposava el seu debut a la distància.

 

Diumenge dia 6 d’Abril es va disputar pels carrers de la Llagosta la 27a cursa Els 10 de la Llagosta (Campionat de Catalunya de 10km en Ruta). Per part del club vam tenir la representació de quatre atletes que van obtenir els següents resultats:

 

FRANCISCO CASTRO

DAVID

0:39:13

GOMILA POCOVI

TOMEU

0:40:24

FERNANDEZ GARZON

FRANCISCO

0:43:17

HERNANDEZ RUBIO

ISAAC

0:46:28

 

El mateix dia però a bastants quilòmetres es va disputar pels carrers de Sant Joan de Vilatorrada la 2a Cursa Barcelonista 10km Sant Joan de Vilatorrada.

 

Per part del club vam tenir un representant amb el següent resultat:

00071 Eduardo Alarcón Fernandez 00:41:25

 

Moltes felicitats a tots per els bons resultats aconseguits!

El Club Atletisme Olesa obté dos podis a la 3a Marató per Relleus de St Joan Despí

 

El passat cap de setmana els atletes del Club Atletisme Olesa van participar a la VI Cursa dels Mussols de St Quirze del Vallès i a la 3a Marató per Relleus de St Joan Despí.

Dissabte dia 29 de Març es va disputar per els senders i corriols dels voltants de St Quirze del Vallès la VI Cursa dels Mussols. Per part del Club Atletisme Olesa van participar en Xavier Boladeras, en Josep García i en Raúl Reyes amb bones sensacions per tots tres en acabar la cursa.

 

A la cursa Infantil vam comptar amb la participació de la Clara Soberbio, que va obtenir la victòria a la categoria femenina de la mateixa. Gran actuació de la Clara en aquesta cursa diferent a les que realitza habitualment.

Diumenge dia 30 de Març, diversos runners del Club van participar a la 3a Marató per Relleus de St Joan Despí.

El nostre Club va participar amb tres formacions, dues masculines i una femenina. Els equips estaven composats per 6 corredors que disputaven una posta de 7032m cadascú i que completava la mítica distància de la Marató. Les inclemències del temps es van fer notar durant tot el matí, amb forta pluja, vent constant i fang en moltes parts del recorregut.

Tot i això, els nostres runners van donar el millor d’ells mateixos assolint un resultats excel·lents.

L’Equip Masculí format per en Antonio Álvarez, Juan Carlos Galán, Raúl Agudo, Óscar Barea, Roger Gracián i Daniel Sánchez va assolir una més que treballada 3a posició a la Classificació General amb un temps proper a les 2h39′ (pendent de resultats oficials).

L’Equip Femení format per en Nuria PuigventósMaría AgudoMercedes LuqueAurora SánchezAndrea Motos i Sara Prescolí va assolir una molt meritòria 3a posició a la Classificació General Femenina amb un temps proper a les 3h23′ (pendent de resultats oficials).

També va participar L’Equip Masculí format per Marc SorianoMateo SanclementeAlbert ColladoZackaria LamkadmiAntonio Alarcón i Antonio Sánchez tenint tots un rendiment molt destacable i compensat dins l’equip.

 

Moltes felicitats a tots per la il·lusió i les ganes que mostreu cada cap de setmana i que reporten aquests magnífics resultats.